O nás

Bárnýsek k nám přišel, když mu bylo půl roku. Neuměl se přetahovat o hračku, ani nechtěl pamlsky za odměnu. Všechno jsem ho musela postupně  naučit. Byl to boj, ale když teď pozoruji, jaký kus práce jsme udělali, tak si říkám, že k nám Bárnýsek nepřišel náhodou. Čekal na nás, abychom společně našli cestu do světa agiliťáků.

 

Jak to všechno začalo

Jmenuji se Terka a už od tří let, kdy jsem se snažila zapůsobit jako cvičitel na babiččinu zlatou kolii, jsem všem tvrdila, že se stanu psovovodem. Když mi bylo devět let, tak se rodiče domluvili, že mi koupí psa na agility. Nebyl to jednoduchý výběr, protože jsme doma již měli jednu sedmiletou, dominantní fenku německého ovčáka, Nancy. Proto to musela být rasa nekonfliktní a hlavně vhodná k dětem. Původně nás zaujal Tibetský teriér, který byl na prodej  v Praze. Protože jsme ale odjížděli na hory, řekli jsme si, že jestli má být náš, vezmeme si ho až se vrátíme. Po návratu byl však pejsek už prodán, a tak jsme hledali dál... Všimli jsme si pejska, který se jmenoval Bárny plemeno Bearded kolie. Byla svolaná rodinná porada, o plemeni jsme si přečetli nějaké informace, a nakonec se rozhodli, že jestli bude Bárny stále k mání, přivezeme si ho domů. Večer jsme chovatelům volali a domluvili se na dni, kdy bychom přijeli na návštěvu. Když jsme chovnou stanici našli, uvítali nás velice milí chovatelé, a s nimi pět veselých, chlupatých a neskutečně kamarádských chlupatých koulí. Bárnýsek s námi domů cestoval jako dítě, které jsme si právě vyzvedli z tábora. Byl prostě od první chvíle náš a já věřím, že tam na mne čekal.

Po našich marných pokusech o cvičení agility v Kralupech n/Vlt. jsme se rozhodli, že než najdeme toho správného trenéra, budeme dělat poslušnost. Cvičit jsme chodili na Džbán na Prahu 6. Našli jsme tam nejen super lidičky, ke kterým se stále rádi vracíme, ale i první trenérku, která nás začala zasvěcovat do světa agiliťáků. Cesta do světa tohoto sportu nebyla pro nás jako pro začátečníky jednoduchá, ale o to větší radost mám z každého posunu ať už na trénincích, či na závodech.